Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

YARALANMALI KAZALARDA TAZMİNAT


Yaralanmalı kazalarda tazminat nedir?

Yaralanmalı kazalarda tazminat nedir sorununun en net cevabı trafik veya iş kazası sonucu yaralanma,kırık,çıkık veya platin gibi kalıcı durumlarda maddi ve manevi tazminatın alınması.

Kaza sonucu yaralanma durumunda yaralanma oranınızı yani heyet raporu veya adli tıp raporuyla belirlenen hasar oranına göre maddi ve manevi tazminatınız hesaplanmalı.

Trafik veya iş kazası sonucu yaralanma durumunda tazminatınız sadece yaralanma durumuna göre değil, kusur durumu, maaşınız, yaşınız ve medeni durumunuza göre doğru hesaplama yöntemleri maddi tazminatınız hesaplanabilir. Yaralanmalı trafik kazasında tazminatınız hesaplanmasında yıl yıl tazminat paranızın hesaplanamasına özen gösterin aksi halde tazminat parası kaybı fark etmeden yaşabilirsiniz. Anayasa mahkemesinin iptal kararı ile yapılan hesaplamalar doğru yöntemler kullanılarak yapılmalı aksi yönde ciddi sigorta tazminat paraları kaybedebilirsiniz.

Yaralanmalı trafik kazası maddi tazminatının da Trh-2010 yaşam tablosuna göre yıl yıl kazanç durumu

yaralanmalı kazalarda tazminat trh-2010

Yaralanmalı trafik kazası maddi tazminatının da Pmf-1931 yaşam tablosuna göre yıl yıl kazanç durumu

yaralanmalı kazalarda tazminat pmf-1931Yaralanmalı kazalarda tazminat hesaplama yöntemleri

Yaralanamız trafik kazası sonucu olduysa olay tarihine göre önce belirlenen hesaplama ve yaşam tablosu kullanılmalı. 01.06.2015 tarahinden sonraki trafik kazalarında normalde Trh-2010 yaşam tablosu kullanılıyordu son anayasa iptal kararı ile Pmf-1931 yaşam tablosu kullanılmasına karar verildi.

Anayasa mahkemesinin özellikle trafik kazası tazminat hesaplanması konusunda Pmf-1931 yaşam tablosunu kabul edildiği için hesaplamalırı yapan aktüerden talep ediniz.

İş kazası sonucu yaralanma durumunda hala aktif olarak kullanılan Pmf-1931 yaşam tablosu kabul ediliyor yapılan hesaplamalar buna göre yapılmalıdır.

Trafik kazası yaralanma tazminatı hesaplama için sizden talep edilen bilgileri bilmiyorsanız veya kaza yeni olduysa olası tazminat parası için bizimle iletişime geçiniz size tazminat parası konusunda yardımıcı olmaya çalışalım.


YARALANMALI KAZALARDA TAZMİNAT HESAPLAMASI İÇİN GEREKLİ BİLGİLER(Kaza Geçirenin)

(İletişim İçin)

(Örnek Kullanım : 01.01.1990)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Örnek Kullanım : 01.01.2017)

(Belli değilse Boş Bırakın)

(Olay Olduğunda Siz Yüzde Kaç Haklıydınız Belli Değilse Boş Bırakın)

(Kaza Tarihinde Bir Maaşınız Yoksa Boş Bırakın)

(Daha Hızlı Dönüş İçin Seçiniz Lütfen)

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap