Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

Maluliyet Oranı

Maluliyet oranı nedir,nasıl hesaplanır ve neden bu kadar önemli maddi tazminat almakta.

maluliyet oranı maddi tazminat

1. MALULİYET ORANI NEDİR?

Geçirmiş olduğunuz trafik veya iş kazası sonucu vucudunuzda oluşan kalıcı hasar durumuna göre size hastane veya adli tıp kurumu tarafından verilen kalıcı hasara maluliyet oranı denir.

2. MALULİYET RAPORU HEMEN ÇIKAR MI?

Maluliyet raporu veya heyet raporu olarakda isimlendirilebilir kaza olduğu gibi çıkan bir rapor değildir. Vucudunuzun hasar bölgesine göre belirlenen bir süreçtir gördüğünüz tedaviler,ameliyatlar ve takılan platinler gibi hepsini etkileyen süreç ama ortalama olarak 4 ay ile 6 ay arasında değişebiliyor.

3. MALULİYET ORANI NASIL BELİRLENİR?

Maluliyet oranı cetvel dediğimiz bir tabloya baklılıp belirlenmektedir. Ama bu sadece o cetvelin birebir oranı demek değildir doktorun yorumu çok önemli burada. Doktor gerekli gördüğü durumlarda oranı cetvel dışından farklı bir oranda verebilir.

4. MALULİYET ORANININ ÖNEMİ?

Maluliyet oranı alacağınız maddi tazminat miktarını birebir etkileyen bir durum maddi tazminatınız hesaplanırken en önemli çarpan olarak tüm hesaplamayı etkilemektedir.

4. MALULİYET ORANINI NASIL ÖĞRENE BİLİRİM?

Maluliyet oranınızı önceden öğrene bilirsiniz hastane evraklarından özellikle epikriz tarafımıza wahtsApp üzerinden göndererek uzmanlarımız tarafından evraklarınız kontrol edilerek maluliyet skor oranınız belirlenir ve tarafınıza bilgi verilir. Önceden bilmek ve kontrol etmek ne işinize yarayabilir maluliyet ornanını öğrendikten sonra maddi tazminatınız hesaplanabilir böylelikle sulh için teklif edilen maddi tazminatı değerlendirebilir veya dosyanızın takibi için vereceğiniz zaman yüzdeliği rahatlıkla konuşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap