Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

MALULİYET TAZMİNAT HESAPLAMA


Maluliyet tazminat hesaplama nedir?

Maluliyet tazminat hesaplama nedir sorusuna verilebilecek en kısa ve en net cevap trafik kazası,iş kazası veya yanlış tedavi sonucu vucudunda kalan hasar oranı için alınacak tazminatın hesaplanmasıdır. Türkiyede ençok görülen maluliyet tazminat hesaplaması trafik kazası sonucu oluşan maluliyetlerin veya işgücü tazminatların hesaplanmasıdır.


Maluliyet tazminat hesaplanmasında maluliyet oranın önemi ne kadar?

Maluliyet tazminat hesaplanmasında maluliyet oranının önemi hesaplanacak tazminat miktarının belirlenmesinde en önde gelen kriterler arasında gösterilebilir. Maluliyet oranı ne kadar büyük ise alınacak maluliyet tazminatınızda o kadar çok olacaktır diye biliriz. Maluliyet tazminatının oluşabilmesi için olay tarihinden mağdur kişinin durumuna göre farklılık gösterecektir ama ortalama olarak kazadan 6-9 ay arası bir süre geçmesi gerekmektedir.


Maluliyet tazminat hesaplanmasında TRH2010 - PMF 1931 yaşam tabloları ne işe yarar?

Maluliyet tazminat hesabının da kullanılan yaşam tabloları TRH-2010 ve PMF 1931 olarak isimlendirilmektedir yaşam tablosunun amacı mağdur olan yanı işgücü kaybı yaşayan kişinin ne kadar yaşabileceğine dair bir hayat tablosudur. Trafik kazası veya iş kazaların kaza tarihlerine göre farklı yaşam tabloları kullanıbilir.Maluliyet tazminat hesaplanmasında aktüer hesaplama yöntemleri

Maluliyet tazminat hesaplanmasında aktüer hesaplaması tazminat hesaplamaya yetkili kişi olarak isimlendiriliyor. Aktüerin maluliyet tazminatının hesaplaması alınacak tazminat miktarının güncel kuralllara göre belirlneceği için hak kaybının önüne geçeceği gibi, bir gerçeği olmayan söylenen ucu acık rakamlar ile işin sonunda hayal kırıklığına uğramazsınız. Maluliyet tazminat hesaplanmasında kullanılan hesaplama yöntemi ve yaşam tablosuda alınacak tazminat miktarı açısından çok büyük önem taşımaktır. bundan dolayı yapılacak maluliyet tazminat hesaplaması mutlaka aktüer uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Detaylı rapor trafik kazası için maluliyet tazminatı hesaplanacak kişi için tıklayarak maluliyet tazminatı hesaplanmasıdan yardımcı olabiliriz.

Detaylı rapor iş kazası sonucu maluliyet tazminatı hesaplanacak kişi için tıklayarak maluliyet tazminatı hesaplanmasıdan yardımcı olabiliriz.


MALULİYET TAZMİNAT HESAPLAMA İÇİN GEREKLİ BİLGİLER(Kaza Geçirenin)

(İletişim İçin)

(Örnek Kullanım : 01.01.1990)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Örnek Kullanım : 01.01.2017)

(Belli değilse Boş Bırakın)

(Olay Olduğunda Siz Yüzde Kaç Haklıydınız Belli Değilse Boş Bırakın)

(Kaza Tarihinde Bir Maaşınız Yoksa Boş Bırakın)

(Daha Hızlı Dönüş İçin Seçiniz Lütfen)

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap