Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

Van ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI TAZMİNAT HESAPLAMA


Van Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplama nedir?

Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplama bir diğer adı destekten yoksun kalma olarak isimlendirilmektedir. Trafik kazası vefat durumunda vefat eden kişinin yakınlarına verilen bir maddi ve manevi tazminattır. Van Ölümlü Trafik kazası tazminat hesaplanmasında vefat edenin yani müteveffanın evli veya bekar olması önem kazanmaktadır.


Van Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplamasında müteveffanın evli olması?

Ölümlü trafik kazası tazminatında müteveffa yani vefat edenin evli olması durumunda geride kalan eş,çocuklar ve vefat edenin anne ve babası hak sahibi oluyor tabi başka kişilerinde hak sahibi olma durumları vardır. Hak sahiplerinin bazı şartlara göre belirli sürelere göre kişinin vefatından tazminat alabilirler.Van Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplamasında müteveffanın bekar olması?

Ölümlü trafik kazası tazminatında müteveffa yani vefat edenin bekar olması durumunda geride kalan vefat edenin anne ve babası hak sahibi oluyor tabi burada kardeşlerin veya başka kişilerinde hak sahibi olma durumları vardır. Vefat edenin hayat süresi, maaşı ve kusur durumu alınacak tazminat miktarı açısından önem kazanmaktadır.


Van Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplamasında yaşam tabloları?

Ölümlü Trafik kazası Van tazminatında vefat kaybı için kişinin hayatının geri kalan süresi şuan için 2 farklı yaşam tablosu ile belirleniyor. TRH-2010 KADIN ve TRH-2010 ERKEK Veya PMF-1931 yaşam tabloları ile mağdur olan kişinin yaşam süresi belirleniyor.


Van Ölümlü trafik kazası tazminat hesaplamasında kimler destek alabilir?

Ölümlü trafik kazası tazminatında müteveffa yani vefat edenin bekar olması veya evli olması durumunda destek alacak kişiler farklılık göstermektedir. Vefat edenin hayat süresi, maaşı ve kusur durumu alınacak tazminat miktarı açısından önem kazanmaktadır.


Van Ölümlü trafik kazası hesaplamasında yeniden evlenme nedir?

Ölümlü trafik kazası tazminatında Van destekten yoksun kalma tazminatının geride kalan eş için yaşına ve çocuk sayısına bağlı olarak geride kalan eşin için yapılan bir indirim miktarı olarak değerlendirilir. Ölümlü trafik kazası Van hesaplamasında farklı indirim yöntemleri ve tabloları mevcut.

Aktüer Rapor ücretlendirmesi için tıklaya bilirsiniz.

Aktüer Rapor Hesaplama için tıklaya bilirsiniz. Bilgiler tarafımıza iletildikten sonra aynı gün içinde raporu e-mail veya whatsApp'tan gönderiyoruz.

Rapor hazırlanma aşamasında özel durumlarda hızlandırılabilir veya ihtiyaç noktasında sizden WhatsApp veya mail ortamında yazışmalar yapılabilir. Daha detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap