Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

TRAFİ KAZASI TAZMİNAT HESAPLA 2023


Trafik Kazası Tazminat Hesaplama 2023

Trafik kazası tazminat hesaplaması 2023 vişgücü kaybı, destekten yoksum kalma, hasarlı araç kazası sonucu tazminat, ölümlü tazminatı ve kaza sonucu kalıcı hasar tiplerini kapsamaktadır. İşgücü kaybı, maluliyet tazminatı veya yaralanma sonucu kalıcı hasarın oluşması durumunda mağdur olan kişilerin trafik kazasının karışan aracın sigortasının yapıldığı tarihe göre sigorta teminat limitleri ile sınırlandırmaktadır maddi tazminat miktarı.


Trafik kazası tazminatı almak için bazı kuralların yerine getirilmesi gerekmektedir, trafik kazası olduktan sonra kaza tespit tutanağının tutulması, hastaneye gidildiği vakit bunun bir trafik kazası olduğunun bilgisinin verilmesi çok önem arz etmektedir. Kazadan sonra kalıcı bir maluliyet oranın oluşması veya kaza sonucu bir vefat durumunun oluşmasına göre tazminat süreci ve tazminat alacak kişilerin değişeceğini unutulmamalıdır.


Trafik kazası tazminat hesaplama için gerekli olanlar


Trafik kazasında aktüer hesaplama yaralanma, vefat ve araç değer kaybı olarak düşünülmelidir. Aktüer hesaplama yaralanma ve vefat durumunda maddi tazminat hesabı yapan uzman kişidir. Unutmamakta fayda var aktüer hesaplama sadece maddi tazminat hesabı yapmaktadır, manevi tazminat ile ilgilenmemektedir. Araç değer kaybı için eksperlerin hazırladığı raporlar dikkate alınmaktadır. Trafik kazalarında olası durumlara karşı olası durumlar için senaryolar gerçekleştirelim.

Trafik Kazası Yaralanma Tazminat


Trafik kazasında yaralanma tazminatı için kusur durumu; kaza sonucu kusursuz, tali kusurlu veya asli kusurlu olmanız gerekmektedir. Daha sade bir dil ile şoförsünüz ve karşılıklı bir kazada bir haklılık payınız olmalıdır. Örnek olarak %25 haklı, %50 haklı, %75 haklı veya %100 haklı olma durumunuza göre alacağınız tazminat miktarı değişmektedir. Trafik kazasında yaralanama durumunuza göre maluliyet oranı belirlenmesi için vücudunuzda oluşan hasarın kalıcı bir hasar mı, yoksa geçici süreliğine oluşan bir hasar mı bunun tespitinin yapılması durumunuza göre tazminat miktarı yine değişecektir. Kalıcı hasarın teknik olarak birkaç isimi bulunmaktadır aslında hepsi noktaya çıksa da; maluliyet, işgücü kaybı veya hasar oranı isimleri kullanılmaktadır. Trafik kazası yaralanma için kusur durumu ve işgücü kaybı oranları belirlendikten sonra kaza tarihinde ki yaşınız, kaza tarihinde ki net maaşınız ve medeni durumunuzda alacağınız maddi tazminat miktarını etkilediğini unutmamak lazım.TRAFİK KAZASI TAZMİNAT HESAPLA 2023(Kaza Geçirenin)

(İletişim İçin)

(Örnek Kullanım : 01.01.1990)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Örnek Kullanım : 01.01.2017)

(Belli değilse Boş Bırakın)

(Olay Olduğunda Siz Yüzde Kaç Haklıydınız Belli Değilse Boş Bırakın)

(Kaza Tarihinde Bir Maaşınız Yoksa Boş Bırakın)

(Daha Hızlı Dönüş İçin Seçiniz Lütfen)

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap